Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ponad 800 mln zł dla sieci ciepłowniczych

02 kwietnia 2024 | Administracja i samorząd | Michał Kołtuniak

Zanim pieniądze na rozwój infrastruktury ciepłowniczej popłyną do samorządów, trafią na rachunek pośrednika finansowego. Będzie nim Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Właśnie do tej instytucji skierowane jest zaproszenie do złożenia wniosku o dofinansowanie. A chodzi o możliwość sięgnięcia po środki z działania 2.1 „Infrastruktura ciepłownicza”, programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko”, dla którego instytucją pośredniczącą jest resort klimatu i środowiska.

Docelowo środki te mają trafić do przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego oraz działających w ich imieniu jednostek organizacyjnych, a także podmiotów świadczących usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych j.s.t. lub do spółdzielni mieszkaniowych albo podmiotów będących dostawcami usług energetycznych, działających na rzecz samorządów. Wymienione organizacje będą mogły ubiegać się o dofinansowanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12838

Wydanie: 12838

Spis treści
Zamów abonament