Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Reprezentacja znów cieszy się piłką

02 kwietnia 2024 | Sport | Kamil Kołsut
autor zdjęcia: Leszek Szymański/pap
źródło: Rzeczpospolita

– Wykonałem zadanie i przechodzę do następnego. Grupa z Holandią, Austrią i Francją może stać się dla nas odskocznią, ale presja będzie. Żyjemy przecież w Polsce – mówi „Rz” selekcjoner Michał Probierz po awansie do finałów Euro 2024.

Polska to 40-milionowy, piłkarski naród. Awansując do Euro 2024, gdzie zagra pół kontynentu, uratowaliśmy twarz i uniknęliśmy wstydu?

Brak wyjścia z grupy eliminacyjnej chluby nie przynosi, ale już sam awans do mistrzostw Europy to nasz sukces – tak jak dla każdego innego zespołu, który tego dokona.

Czuł pan przed meczem z Walią ciężar tego spotkania?

Czekałem na nie ze spokojem. Skupiłem się na tym, co istotne, czyli przygotowaniu zespołu. Tyle lat pracuję, że nie mam problemu z presją, a rola trenera zawsze jest taka sama – niezależnie od tego, czy prowadzi się dzieci, młodzieżowców czy seniorów. To nauczyć dobrze grać oraz wygrywać.

Co zrobić, żeby nie powtórzyć turniejowej triady z meczem otwarcia, o wszystko i o honor?

Grupa eliminacyjna wydawała się łatwa, a później okazało się, że wystąpimy w barażach, może więc teraz grupa z Holendrami, Francuzami oraz Austriakami okaże się dla nas odskocznią.

Brak presji będzie atutem?

Presja zawsze jest, żyjemy przecież w Polsce. Nie wierzę, że ktoś powie: „Jeźdźcie i grajcie dobrze”. My chcemy wyjść z grupy oraz faktycznie zagrać bardzo dobrze. Jesteśmy jednym z 24 uczestników turnieju i dziś wszyscy mają tyle samo punktów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12838

Wydanie: 12838

Spis treści
Zamów abonament