Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Porozmawiajmy o nastolatkach

02 kwietnia 2024 | Komentarze | Joanna Ćwiek-Świdecka

Być może 15-latki nie powinny uprawiać seksu. Ale to robią. Przestańmy przymykać na to oko i zastanówmy się, co zrobić, by robiły to w sposób odpowiedzialny. Weto prezydenta w sprawie tabletki „dzień po” powinno być do tego pretekstem.

Wszyscy chcemy mieć dzieci mądre, zdrowe i piękne. Chcemy, by się dobrze uczyły i nie robiły głupot. Nie chcemy, by nasze córki rodziły dzieci, mając 15 czy 16 lat, a nasi synowie zostawali ojcami, zanim osiągną pełnoletność. Nie chcemy, by dzieciaki rozpoczynały życie seksualne w zbyt młodym wieku. Ale w życiu bywa różnie. Badania wskazują, że obecnie średni wiek inicjacji seksualnej to w przypadku dziewcząt 19 lat, chłopców – o rok wcześniej. Ale to tylko średnia, bo jednak 30 proc. chłopców i 13 proc. dziewcząt w wieku 15 lat mają swój pierwszy raz za sobą.

Tabletka „dzień po” to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12838

Wydanie: 12838

Spis treści
Zamów abonament