Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cztery dni do ciszy wyborczej

02 kwietnia 2024 | Kraj | Michał Kolanko

Kończy się pierwsza po wyborach parlamentarnych kampania wyborcza. W grze sejmiki, ale i setki lokalnych wyborów. W sztabach pytania o mobilizację i o to, jak 7 kwietnia zachowają się kluczowe grupy wyborców.

Kampania samorządowa zmierza ku końcowi. W tym roku – w przeciwieństwie do rywalizacji w 2018 – była wyjątkowo krótka. I – jak przyznaje większość naszych rozmówców związanych z samorządami – była jednocześnie bardzo zdominowana przez tematy, które nie miały wyłącznie lokalnego zasięgu.

Samorządu rzeczywiście dotyczyła reforma systemu finansowania zapowiedziana przez ministra finansów Andrzeja Domańskiego. Szczegóły tej propozycji mają być zaprezentowane już po wyborach samorządowych.

Z naszych rozmów wynika, że ostatni etap kampanii samorządowej – na poziomie ogólnokrajowym – w wykonaniu KO to m.in. mocne zaangażowanie Donalda...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12838

Wydanie: 12838

Spis treści
Zamów abonament