Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Za sfałszowanie faktury radny może stracić zatrudnienie

10 lipca 2024 | Administracja – Orzecznictwo | Katarzyna Markiewicz

Rada gminy nie może odmówić zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, jeżeli przyczyną tej decyzji nie są zdarzenia związane z wykonywaniem mandatu.

Związek zwrócił się z wnioskiem do rady gminy o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy bez wypowiedzenia z winy pracownika będącego jednocześnie przewodniczącym rady gminy. Związek wskazał, że radny był zatrudniony na stanowisku starszego instruktora na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.

Podstawą rozwiązania stosunku pracy były zdarzenia niezwiązane z wykonywaniem mandatu radnego. Przyczyną rozwiązania stosunku pracy było sfałszowanie faktury VAT i umyślne przekazanie jej do księgowości celem rozliczenia i opłacenia jej ze środków finansowych zarządu okręgowego związku oraz przywłaszczenie zakupionych na podstawie przedmiotowej faktury dwóch figur ogrodowych.

Uzasadnienie braku zgody

Rada gminy nie wyraziła zgody na rozwiązanie stosunku pracy. W uzasadnieniu uchwały w tej sprawie rada wskazała, że ze złożonych przez radnego wyjaśnień wynikało, że omyłkowo opisał on jako zgodny ze stanem faktycznym zakup stołu, którego nazwa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 12920

Wydanie: 12920

Spis treści

Reklama

Zamów abonament