Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Satelitarna TV do lamusa? Wyzwanie dla platform

10 lipca 2024 | Ekonomia i rynek | Urszula Zielińska
źródło: Rzeczpospolita

W płatnej TV w Polsce trudno już o zwyżki liczby abonentów i przychodów. Dotyczy to zwłaszcza technologii satelitarnej, z której korzystają najwięksi dostawcy usługi: Cyfrowy Polsat i Canal+ Polska. Jak sobie radzą?

W ciągu trzech lat (2021–2023) z satelitarnych talerzy płatnej telewizji zrezygnowało w Polsce ponad 450 tys. użytkowników – wynika z naszych szacunków na podstawie danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

W ubiegłym roku satelitarną telewizję miało w naszym kraju około 4,9 mln użytkowników, podczas gdy w 2021 r. – 5,35 mln. UKE prognozuje, że w ciągu trzech lat udział tej technologii w rynku spadnie z 44,9 proc. w ubiegłym roku do 36,3 proc. i w 2027 r. będzie on po raz pierwszy niższy niż telewizji kablowych.

Mimo niekorzystnych trendów na rynku telewizji satelitarnej Canal+ Polska, właściciel jednej z dwóch takich platform działających w kraju, zakłada, że w kolejnych latach liczba jego abonentów jednak będzie się powiększać. Taką zapowiedź można znaleźć w opublikowanym niedawno w Krajowym Rejestrze Sądowym sprawozdaniu platformy za 2023 r.

Co to oznacza? Na podstawie danych UKE szacujemy, że w ubiegłym roku platforma miała około 2 mln abonentów telewizji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12920

Wydanie: 12920

Spis treści

Reklama

Zamów abonament