Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za rozwój AI płaci planeta

10 lipca 2024 | Ekonomia i rynek | Urszula Zielińska
autor zdjęcia: PAP/EPA
źródło: Rzeczpospolita

Sztuczna inteligencja to także ryzyko. Najważniejsze pytanie to jej wpływ na środowisko. To pole bitwy dla ludzkości. Pole bitwy telekomów z big techami jest inne – mówi Dominique Leroy, członkini zarządu Deutsche Telekom.

Chciałabym zacząć tę rozmowę od sytuacji na rynku telekomunikacyjnym w Europie. Jest dla branży trudna, czy też można mówić o przełomie w związku z tym, że przychody operatorów znowu rosną?

Sektor telekomunikacyjny i nowoczesna infrastruktura są kluczowymi czynnikami dla cyfryzacji Europy. Jesteśmy krwiobiegiem cyfryzacji społeczeństw i gospodarek. Dotyczy to zarówno konsumentów, jak i firm oraz rządów. Uważam, że rola operatorów telekomunikacyjnych jest ogromna. Przy wsparciu rządów sektor jest w stanie zapewnić, że życie obywateli stanie się łatwiejsze, a przedsiębiorstwa będą mogły wkroczyć w cyfrową erę, mając lepszy kontakt z klientem, większą wydajność i konkurencyjność. Jako telekomy działamy więc nie tylko dla własnej korzyści, ale też na rzecz Europy jako kontynentu konkurującego z USA czy Azją, a także na rzecz przedsiębiorstw, które obecnie cierpią z powodu konkurencyjności firm z USA. Z tego punktu widzenia kondycja rynku telekomunikacyjnego jest istotna dla przyszłości Europy, ponieważ wiadomo, że istnieją dwie duże dziedziny, w których nasz kontynent pozostaje w tyle za USA. Z jednej strony wszystko zależy od cen energii elektrycznej, a ta jest droższa w Europie niż w Stanach. Z drugiej – w USA jest wiele wirtualnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12920

Wydanie: 12920

Spis treści

Reklama

Zamów abonament