Polska AI walczy z depresją
Warszawska spółka z branży IT opracowała nowatorską technologię do monitorowania zdrowia psychicznego. Projekt, który został już doceniony w UE, zakłada, że sztuczna inteligencja wesprze osoby z przewlekłymi zaburzeniami nastroju.
Firma Britenet Med stworzyła narzędzie, które ma pomóc m.in. w walce z depresją czy chorobą dwubiegunową. Mowa o projekcie MoodMon. Jak wyjaśniają w warszawskim start-upie, celem jest stały monitoring stanu pacjentów z zaburzeniami afektywnymi, które dotykają ok. 280 mln osób na świecie. To długotrwałe choroby, które mogą prowadzić do tragicznych konsekwencji, jeśli nie zostanie wdrożone odpowiednie leczenie. Aby zapobiec tym czarnym scenariuszom, twórcy MoodMon sięgnęli po pomoc sztucznej inteligencji.
Unijna współpraca nad polską innowacją
Tradycyjne metody monitorowania zdrowia psychicznego opierają się na samoobserwacji i subiektywnych raportach, co często bywa niewystarczające. MoodMon działa inaczej – gromadzi dane behawioralne z urządzeń mobilnych oraz technologii noszonych na ciele pacjenta (z ang. wearables)....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta