Szkoła Pełczyńskiego
Szkoła Liderów
Szkoła Pełczyńskiego
W 1994 r. w polskim życiu polityczno-społecznym pojawiła się, stworzona przez Zbigniewa Pełczyńskiego , Szkoła dla Młodych Liderów Społecznych i Politycznych. Od 1994 r. odbyło się już siedem edycji tego szkolenia, ukończyło je ponad 300 osób.
Co to za szkoła?
Odpowiedzi na to pytanie starały się szukać telewizje, prasa. Reportaże przestawiające dzieło Zbigniewa Pełczyńskiego realizowały nie tylko polskie media (podczas siódmej edycji Szkoły Liderów, gośćmi byli m.in. dziennikarze z Japonii i Australii). Szkołą, a dokładniej jej uczestnikami zainteresowali się także socjologowie. Efektem pracy tych ostatnich jest książka pt. ŇMłodzi liderzy zmian?". Naukowcy z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN chcieli poznać kim są ludzie biorący udział w szkoleniach oraz co daje im uczestnictwo w Szkole.
Z czego wynika tak duże zainteresowanie i czy naprawdę warto poświęcać tyle czasu tej inicjatywie? Odpowiedź na te pytanie wydaje się brzmieć - tak. Szkoła Liderów stara się przenieść do Polski niektóre tradycje brytyjskiej, rozwiniętej kultury politycznej i aktywności społecznej. Jej misją jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i krajach Europy Środkowej i Wschodniej.
- Rozwój Polski wymaga kształcenia dużej liczby osób...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta