Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy

03 sierpnia 2001 | Ekonomia | PR

ŁĄCZNOŚĆ

Kontrola stawek FT

Minister gospodarki Laurent Fabius zwrócił się do Rady ds. Konkurencji o zaopiniowanie systemu kontroli stawek operatora France T?l?com, który zwraca się od dawna o jej złagodzenie. Opinie w tej sprawie były podzielone, istnieje więc potrzeba wyjaśnienia tej kwestii; zasięganie opinii będzie dotyczyć wszystkich, także urzędu regulacji telekomunikacji ART - stwierdzono w resorcie. Wielokrotnie w ostatnich latach prezes FT Michel Bon występował o uproszczenie procedury homologacji stawek, aby operator mógł szybciej dostosowywać się do rynku. Pomysł ten nie podobał się nikomu poza FT. (AFP)

Spadek w TDC

Operator TDC (Tele Danmark Comunications) zmniejszył w II kwartale zysk netto o 85 proc. do 131 mln DKK (17,6 mln EUR) i zwiększył obroty o 17,8 proc. do 12,901 mld (1,733 mld EUR). Po 6 miesiącach zysk netto zmalał o 78 proc. do 421 mln DKK, a obroty wzrosły o 16,8 proc. do 25,282 mld. Na wynikach zaciążyła filia TDC w Szwajcarii, liczona w bilansie od lutego. Szef TDC Henning Dyremose uważa, że rok przebiega...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2383

Spis treści
Zamów abonament