Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przewodnik dla opornych

03 sierpnia 2001 | Sport | KR
źródło: AP

Od dziś w Edmonton lekkoatletyczne mistrzostwa świata Po raz pierwszy w Ameryce Północnej - Prawie 3000 sportowców z 200 krajów - 4 miliardy telewidzów - 5,22 mln dolarów w puli nagród - Zaczynają maratończycy i chodziarze na 20 km

 • Zestawienie rekordów Przewodnik dla opornych

  Władze Edmonton zapewniają, że Commonwealth Stadium będzie pełen ludzi.

  (C) AP

  KRZYSZTOF RAWA

  Mistrzostwa świata były pomysłem Włocha Primo Nebiolo, wieloletniego szefa Międzynarodowej Federacji Lekkoatletycznej. Do początku lat osiemdziesiątych mistrzostw nie było, a Nebiolo dostrzegł, że lekkoatletyką zaczęła rządzić telewizja i dyrektorzy wielkich mityngów, a nie federacja.

  Mistrzostwa w telewizji

  Mistrzostwa w Edmonton będzie można oglądać w TVP 1, TVP 2 i Eurosporcie. W godzinach porannych (TVP 2) - powtórki i skróty wydarzeń z poprzedniego dnia. W godzinach popołudniowych (TVP 1, Eurosport) - relacje z eliminacji. W godzinach wieczornych i nocnych (TVP 2, Eurosport) - bezpośrednie relacje z finałów.

  Znalazł więc sposób, by władza wróciła we właściwe ręce. Może nawet nie tyle władza, ile pieniądze sponsorów. Wymyślił zatem dobrze płatny cykl mityngów Grand Prix i mistrzostwa świata. Sportowcy nie mieli prawa narzekać.

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2383

Spis treści
Zamów abonament