Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niespełna 590 mln USD

03 sierpnia 2001 | Ekonomia | ND
źródło: Nieznane

Motoryzacja Oferta General Motors na Daewoo Motor

Niespełna 590 mln USD

Komentarz: Dlaczego tak mało

Sprzedaż koreańskiej spółki matki powinna pomóc w rozwiązaniu polskiej spółki Daewoo-FSO. Boryka się ona z zapaścią na rynku motoryzacyjnym, brakiem środków na produkcję oraz twardą postawą polskich banków wierzycielskich.

(C) AP

Tylko 588 mln dolarów miał zaoferować za koreański koncern Daewoo Motor amerykański koncern General Motors. Jest to na razie oferta nieoficjalna, potwierdzają ją, w bardzo zakamuflowany sposób Koreańczycy. General Motors twierdzi, że nie ma żadnych konkretów, negocjacje toczą się dalej.

Nie jest jednak wykluczone, że kwota jest prawdziwa, ponieważ zbliża się wielokrotnie wymieniany termin zakończenia rozmów i przedstawienia przez Amerykanów ostatecznej oferty. Koreański dziennik "Korean Economic Daily" podał wczoraj, że GM nie zapłaci za Daewoo, nawet tak zredukowanej kwoty,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2383

Spis treści
Zamów abonament