Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Moja prywatna Rumunia

03 sierpnia 2001 | Moje Podróże | BL
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Lepiej zwiedzić legendarny Siedmiogród, niż jechać na zatłoczone wybrzeże

 • Orientacyjne ceny w Rumunii
 • Ceny rozmów Moja prywatna Rumunia

  Główną atrakcją turystyczną są położone wokół Suczawy, stolicy średniowiecznej Mołdawii, rumuńskie klasztory prawosławne

  BOGUMIŁ LUFT

  Polacy, którym Rumunia kojarzy się z wyjazdami turystycznymi sprzed lat, pamiętają ten kraj jako miejsce zorganizowanych turnusów nad Morzem Czarnym. Niektórzy chodzili tu również w sposób mniej zorganizowany po wspaniałych, dziewiczych górach.

  Góry pozostały równie atrakcyjne, ale wyprawa w nie to przedsięwzięcie traperskie. Natomiast nadmorskie wakacje na krótkim i zatłoczonym rumuńskim wybrzeżu można polecić tylko miłośnikom obudowanych betonem plaż, wypoczynku u podnóża niezliczonych, wielopiętrowych hoteli, z których wieczorem wylewają się tłumy wczasowiczów, by spacerować po deptakach w rytm muzyki ryczącej z restauracji i dyskotek.

  Jak wynika z tegorocznych doniesień znad morza, zwolenników takiego odpoczynku nie brakuje - hotele wypełnili po brzegi nie tylko Rumuni. Liczba przybyszy z Niemiec podwoiła się, a z Francji - wzrosła o 50 procent w stosunku do ubiegłego roku. Rośnie jakość i różnorodność turystycznych usług. A jednak, aby

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2383

Spis treści
Zamów abonament