Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gwiazdy sportu

03 sierpnia 2001 | TeleRzeczpospolita | KR
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Gwiazdy sportu

  • Ralf Schumacher
  • Wyprawa po złoto-zielone runo Ralf Schumacher

    (C) REUTERS

    Jeździ w Formule 1 czwarty sezon - od 1997 roku. Do ubiegłej niedzieli startował 78 razy, wygrał trzy wyścigi Grand Prix. Fachowcy są zgodni - młodszy Schumacher szybki był zawsze, ambitny nad miarę i trochę za często kończył wyścigi na poboczu. Na torze Hockenheim po raz pierwszy pokazał jednak, że potrafi powściągnąć temperament i wygrać głównie dzięki chłodnej kalkulacji.

    Urodził się 30 czerwca 1975 roku w Huerth Hermuelheim. Drogę do sportu wytyczył mu oczywiście starszy o 6,5 roku Michael. Nie dziwi zatem, że w wieku trzech lat Ralf siedział już za kierowcą gokarta. Do szkół nie chodził długo. Pięć lat podstawówki, sześć w szkole średniej i w 1991 zakończył oficjalną edukację. Resztę czasu poświęcał pojazdom silnikowym na czterech kołach. Podobnie jak brat zaczął zapałem do gokartów (do dziś lubi te zawody). Jeszcze jako nastolatek zaczął ścigać się także w wyścigach juniorów ADAC BMW. Wygrywać też zaczął wcześnie. Nie miał jeszcze skończonych 18 lat, gdy zauważyli go fachowcy od Formuły 3 w wersji niemieckiej i dali posadę kierowcy testowego. Oczywiście sława starszego brata miała pewien wpływ na te wybory, ale Ralf, gdy już dostał do ręki mocny

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2383

Spis treści
Zamów abonament