Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Doktor matematyki z minimalną emeryturą

03 sierpnia 2001 | Prawo | JK
źródło: Nieznane

Doktor matematyki z minimalną emeryturą

Doktor matematyki Teresa F.-F., rocznik 1944 r., od jedenastu lat mieszka za granicą. Została tam po wygaśnięciu w 2000 r. ośmioletniego okresu oddelegowania na stypendium przez macierzystą uczelnię. Wcześniej ukończyła w Polsce studia politechniczne, przez rok pracowała jako stażystka, a następnie od 1969 do 1974 r. odbywała studia doktoranckie przedłużone nieco z powodu urlopu macierzyńskiego i zdrowotnego. Potem dostała etat na uczelni i 17 lat pracowała jako nauczyciel akademicki. W 2000 r., mając 56 lat, wystąpiła do ZUS o przyznanie wcześniejszej emerytury. Spotkała ją jednak odmowa. Czy słusznie? - Jakie będzie moje zabezpieczenie emerytalne, gdy wrócę do Polski? - pyta Czytelniczka.

KOMENTARZ

Wszystko wskazuje na to, że Czytelniczka uzyska emeryturę bardzo niską, a może nawet minimalną (obecnie wynosi ona 530 zł). System...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2383

Spis treści
Zamów abonament