Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na świecie

03 sierpnia 2001 | Ekonomia | DE

NA śWIECIE

Lista rajów później

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju odroczyła publikację uaktualnionej listy tzw. rajów podatkowych, bo trwają negocjacje - ogłoszono w Paryżu. Ustalając w czerwcu 2000 r. listę 35 krajów i terytoriów oskarżanych o nieuczciwe praktyki podatkowe OECD zapowiedziała opublikowanie 31 lipca nowej listy tych, które nie chcą współpracować w walce z tą plagą. Po zastrzeżeniach USA uzgodniono 28 czerwca kompromis przewidujący niekaranie tych rajów i odroczenie do 30 listopada publikacji nowej listy.

Inwestycje w 2000 r.

Udział krajów rozwijających się w światowej puli bezpośrednich inwestycji zagranicznych zmalał w 2000 r. do 18,9 proc., do poziomu najniższego do 1991 r. - podała w Genewie Konferencja NZ ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD). Ogólnie suma ta wzrosła po raz dziesiąty, tym razem o 18 proc. do rekordowych 1300 mld USD. Kraje rozwijające się przyciągnęły 240 mld, a dokonujące przemian ustrojowych - 25...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2383

Spis treści
Zamów abonament