Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rynek finansowy, Paliwa

03 sierpnia 2001 | Ekonomia | WG NA
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

 • Rynek finansowy
 • Paliwa FINANSE

  Nieugięty EBC

  Europejski Bank Centralny kolejny raz nie obniżył stóp procentowych. Jak zwykle, nie było to niespodzianką, jednak decyzja ta powstrzymała wzrost kursu wspólnej waluty europejskiej.

  Przed ogłoszeniem decyzji EBC kurs euro szedł w górę, w związku ze słabymi informacjami makroekonomicznymi napływającymi z USA. Kiepskie nastroje wśród konsumentów i pogorszenie koniunktury w sektorze włókienniczym były powodem ostatniej zniżki dolara. Wprawdzie dane z Europy wcale nie są lepsze, ale inwestorzy obawiają się, że informacje z USA będą coraz gorsze.

  Chociaż analitycy nie przewidywali, aby nieugięty EBC obniżył wreszcie stopy procentowe, to jednak wczorajsza niespodziewana obniżka oprocentowania przez Bank Anglii wywołała pewne nadzieje na ruch banku centralnego strefy euro. Kiedy EBC pozostawił jednak stopy bez zmian, dało się odczuć rozczarowanie inwestorów i kurs euro spadł

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2383

Spis treści
Zamów abonament