Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Muzyka

03 sierpnia 2001 | TeleRzeczpospolita | AT
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Muzyka

 • Co w tym roku śpiewamy na wakacjach
 • Nowa płyta Iggy Popa Co w tym roku śpiewamy na wakacjach

  Bój o przebój

  (C) UNIVERSAL MUSIC POLSKA

  Ich Troje

  Zasady są banalne: łatwa melodia, radośnie proste słowa, najlepiej o wakacjach. Mają to grać w radiu, puszczać w telewizji, tańczyć na prywatkach pod gołym niebem, kupować ze stojaka. Przebój lata - o tę sezonową etykietkę wielu walczy bardziej niż o Grammy, MTV Awards czy Fryderyki. Rzadko kiedy wakacyjnym hitom udaje się przezimować na listach przebojów. A jeśli nawet, to po roku bardziej pamiętamy kilka słów z refrenu niż nazwisko wykonawcy.

  Wakacje są na półmetku, trudno już teraz prorokować, przy której piosence będziemy bawić się najlepiej. Wśród kandydatek niełatwo znaleźć ładną, zgrabną i inteligentną. Czy to jednak nie za dużo wymagań wobec piosenki na lato? Czy nie wystarczy, by była gorąca - jak dłonie producenta zacierane z zadowolenia nad wynikami sprzedaży? Przyjrzyjmy się, na czym tego lata polscy specjaliści od przebojów chcą zbić kokosy.

  Wyścig zaczyna się jeszcze przed sezonem, na festiwalu w Opolu. Zgodnie z prawami rynku piosenka, która wygra konkurs "Premier", ma wszelkie dane, by latem stać się hitem. Tak rzecz się ma z nagrodzoną w systemie audiotele piosenką

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2383

Spis treści
Zamów abonament