Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wybory nadal aktualne

05 października 2001 | Magazyn | AB
źródło: Nieznane

Po dekadzie od śmierci Waleriana Pańki

Wybory nadal aktualne

ARCHIWUM PRYWATNE

Dziesięć lat temu zginął mąż stanu III RP, ówczesny prezes NIK Walerian Pańko

We wstępie do wydanej w tym roku książki Waleriana Pańki "Wybór pory wyborów. Felietony z lat 1990 - 1991" prof. Andrzej Stelmachowski napisał: "Felietony te dotyczyły spraw gorących, problemów, które nurtowały wówczas opinię publiczną. Zdawałoby się, że po upływie 10 lat, po tylu zmianach społecznych i politycznych, jakie od tego czasu nastąpiły, straciły one swoją aktualność. Tymczasem ich lektura przekonuje, że tak nie jest. Niektóre z nich mogłyby z powodzeniem mieć datę dzisiejszą". Jak słuszny jest to pogląd, przekonają się Państwo po lekturze wybranych fragmentów książki. Felietony Waleriana Pańki pisane do "Trybuny Śląskiej" pokazują, że "wybory" ich autora są nadal aktualne.

Jak ślepe kocięta

(É) aby zobaczyć jakiekolwiek perspektywy i możliwości przed sobą, trzeba najpierw wyjść ze ślepej uliczki realnego socjalizmu, wyjść na pierwsze skrzyżowanie, gdzie można - i trzeba będzie - dokonywać wyboru.

Sądzę, że właśnie w wielu sprawach doszliśmy do owych pierwszych skrzyżowań, na których trzeba dokonać wyboru, a raczej wielu, bardzo wielu wyborów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2436

Spis treści

Wspomnienia

Zamów abonament