Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie wiadomo, gdzie są finanse

05 października 2001 | Ekonomia | AM

Finanse komunalne Kontrakty regionalne

Nie wiadomo, gdzie są finanse

Samorządy realizujące inwestycje, które miały być finansowane środkami pochodzącymi z tzw. kontraktów wojewódzkich, nie otrzymują obiecanych kwot. Ministerstwo Finansów twierdzi, że przekazało już ponad 70 proc. przewidzianych na ten cel w tym roku środków. Wojewodowie z kolei utrzymują, że rozdysponowują pieniądze zgodnie z przyjętymi zasadami, a skarbnicy miast narzekają, że otrzymali dotąd niewielkie części tego, co powinni.

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów przyjął i rekomendował Radzie Ministrów przedłożone przez ministra rozwoju regionalnego i budownictwa "Oświadczenia stron dotyczące zmian w kontraktach wojewódzkich na lata 2001-2002". Dotyczą one m.in. wprowadzenia korekt w niektórych zapisach oraz przesunięcia w kilku województwach części zaprogramowanych wcześniej środków na zadania związane z usuwaniem skutków powodzi. Tak więc proponuje się, aby zawierane przez marszałka umowy merytoryczne dotyczące realizacji zadań oraz zawierane przez wojewodę umowy wykonawcze dotyczące ich finansowania mogły być...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2436

Spis treści

Wspomnienia

Zamów abonament