Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szansa na tańsze bilety

05 października 2001 | Ekonomia | JB MP
źródło: Nieznane

Transport lotniczy Polska nadal chce liberalizacji rynku z UE

Szansa na tańsze bilety

 • Polskie reperkusje kłopotów Swissaira

  Po dwóch dniach przerwy samoloty Swissaira wznowiły wczoraj loty. Umożliwiła to pożyczka od szwajcarskiego rządu w wysokości 450 mln franków szwajcarskich. Komisja Europejska zapowiedziała, że złoży zażalenie na władze Szwajcarii, która nie jest członkiem UE, za to, że nie poinformowały ani nie skonsultowały z Komisją Europejską swego programu pomocy finansowej dla ratowania linii lotniczych Swissair. Związek zawodowy pilotów poinformował, że piloci Swissaira być może zdecydują się na pracowniczy wykup jego akcji (w zamian za zgodę na ograniczenie zarobków i przywilejów zawodowych objęliby część akcji firmy).

  (C) REUTERS

  Polska nie wycofała swojego udziału w porozumieniu o całkowitej liberalizacji rynku transportu lotniczego między Unią Europejską i krajami kandydackimi - powiedzieli wczoraj urzędnicy Komisji Europejskiej.

  Mimo trudności spowodowanych upadkiem Swissairu oraz skutkami wrześniowych zamachów w USA, PLL LOT czują się wystarczająco mocne, aby konkurować z zachodnimi towarzystwami lotniczymi.

  W Brukseli obawiano się, że Polska postąpi podobnie jak Węgry, które wycofały się z projektu utworzenia Europejskiego Obszaru Swobodnego Nieba (EOSN), gdy

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2436

Spis treści

Wspomnienia

Zamów abonament