Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wielkie lenistwo w małej Hiszpanii

05 października 2001 | Moje Podróże | ZK
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Dominikana Wczasowicze gromadzeni są w enklawach turystycznych

Wielkie lenistwo w małej Hiszpanii

Typowy turystyczny "resort" składa się zazwyczaj z kilku hoteli, otoczonych dziesiątkami restauracji i barów na świeżym powietrzu, kawiarni, basenów

FOT. (C) FPM

ZOFIA KRAJEWSKA

Przez całe wieki Europejczycy zdobywali i plądrowali tę wyspę. Teraz ściągają tłumnie i na oślepiająco białym piasku plaż Dominikany pozostawiają miliony dolarów. Kuszą gości podzwrotnikowy klimat, wiecznie zielone lasy palmowe, 600 kilometrów wspaniałych plaż i komfortowe hotele.

Zdaniem globtroterów plaże są tu najpiękniejsze na świecie. Rum dorównuje trunkowi z Jamajki, a cygara są ponoć lepsze od kubańskich. Woda w Atlantyku jest ciepła niczym w wannie, a rafy koralowe i tropikalna flora oraz fauna dają się ku uciesze turystów zamknąć w obrębie hotelowego kąpieliska.

Resort wypoczynku

Wyspa kusi ludzi Zachodu. Tłumnie przybywają tu boeingami i concordami z Europy, Ameryki Północnej i Południowej. Wypoczywają w luksusowych hotelach i pozostawiają na piaskach Dominikany waluty z całego świata. Historia zatoczyła koło, zwracając z wolna Hispanioli zagrabione przed wiekami złoto. Potomkowie dawnych łupieżców zamienili się w mile witanych gości,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2436

Spis treści

Wspomnienia

Zamów abonament