Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dziś rozmowy o cięciach w wydatkach

05 października 2001 | Ekonomia | KB GJ AB
źródło: Nieznane

Budżet 2002 20-proc. podatek od odsetek od lokat bankowych sposobem na ratowanie finansów

Dziś rozmowy o cięciach w wydatkach

 • Komentarz

  GRAŻYNA J. LEŚNIAK, ARTUR BURAK

  Przedstawiciele SLD-UP i PSL twierdzą, że ich stanowiska co do polityki budżetowej są coraz bardziej zbieżne. Gdy jednak wypowiadają się na ten temat osobno, w ich podejściach widoczne są znaczne różnice. Z oświadczeń liderów tych ugrupowań, jak dotąd, nie wyłania się spójna wizja polityki gospodarczej i budżetowej.

  Przełomowa decyzja

  SLD-UP oraz PSL zgodziły się, że limit wydatków przyszłorocznego budżetu nie może przekroczyć 183 mld zł, a więc ich wzrost w stosunku do wykonania tegorocznego budżetu nie będzie większy niż inflacja - poinformował wczoraj prof. Marek Belka, kandydat na ministra finansów.

  - To przełomowa decyzja, bo ciężar dyskusji na temat ratowania finansów publicznych przenosi się z kwestii podatkowych na sferę wydatków - powiedział wczoraj Marek Belka na seminarium zorganizowanym przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk o zgodzie SLD-UP oraz PSL co do 183 mld zł jako nieprzekraczalnej wielkości wydatków w 2002 roku.

  Jak podkreślił prof. Belka, z rozmów z potencjalnymi kandydatami do koalicji rządowej wynika, że z propozycji podatkowych najbardziej prawdopodobne są

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2436

Spis treści

Wspomnienia

Zamów abonament