Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Angel-Luis Casero

05 października 2001 | TeleRzeczpospolita | MC
źródło: Nieznane

Gwiazdy sportu Angel-Luis Casero

(C) REUTERS

Czekał aż do ostatniego dnia i ostatnich 38 kilometrów wyścigu, by spełnić swe marzenie i stanąć na najwyższym podium Vuelta a Espana. Od 1999 roku hiszpański kolarz Angel-Luis Casero robił wszystko, by osiągnąć ten sukces. I osiągnął.

Przed dwoma laty był piąty w największym etapowym wyścigu na świecie, Tour de France. Wtedy uwierzył, że któregoś dnia będzie w stanie stanąć na najwyższym podium którejś z trzech prestiżowych imprez, czyli Tour de France, Giro d'Italia bądź Vuelta a Espana. Przed rokiem był drugi w Vuelcie. Teraz do niego należało ostatnie słowo na mecie w Madrycie.

"To największy sukces w mojej karierze. Rekompensata za lata pracy. Nareszcie wygrałem wielki tour", mówił na mecie 29-letni Angel-Luis Casero, trzymając na rękach czteroletniego syna, Alvaro. Wcześniej, w obecności telewizyjnych kamer, odebrał gratulacje od wzruszonej matki.

Triumfator Vuelta a Espana 2001 to kolarz dyskretny, nieco zimny w obejściu z dziennikarzami i publicznością. Odniósł...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2436

Spis treści

Wspomnienia

Zamów abonament