Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z dyplomem na bezrobocie

05 października 2001 | Publicystyka, Opinie | Nd
źródło: Nieznane

Co czwarty tegoroczny absolwent nie ma pracy

Z dyplomem na bezrobocie

Na początku sierpnia bez pracy było ponad 102 tysiące absolwentów. Pracownicy urzędów pracy uważają, że będzie jeszcze ich przybywać. Na zdjęciu studenci białostockiej uczelni.

FOT. ADAM KARDASZ

W urzędach pracy w całym kraju przybywa bezrobotnych absolwentów. Co czwarty spośród 400 tysięcy młodych ludzi, którzy w tym roku skończyli naukę, jest bez pracy. Częściej niż przed rokiem kłopoty z zatrudnieniem mają osoby z wyższym wykształceniem. Dziś co siódmy bezrobotny absolwent skończył studia.

Pracownicy urzędów pracy uważają, że bezrobotnych absolwentów będzie jeszcze przybywać. Na początku sierpnia bez pracy było ich ponad 102 tysiące.

- Ci młodzi ludzie zaczynają się dopiero rejestrować. Niektórzy nie dostali się na studia, inni wracają z wakacji - tłumaczy Józef Kowalewski z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie. Tymczasem o pracę coraz trudniej. - U nas ofert dla absolwentów praktycznie nie ma...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2436

Spis treści

Wspomnienia

Zamów abonament