Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poseł spleciony z zapleczem

12 października 2002 | Plus Minus | ST
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Danka, idziesz! Danka, musisz!

Poseł spleciony z zapleczem

Poseł Jan Chaładaj (SLD), jako przewodniczący Polskiej Grupy Unii Międzyparlamentarnej, nie zgodził się na reaktywowanie Parlamentarnego Zespołu na rzecz Tybetu, zaś z dezyderatów poselskich przygotowywanych dla rządu, by ten upominał się oficjalnie o prawa więzionych chińskich dysydentów, prześladowanych za swe poglądy czy wyznanie, poseł Chaładaj i SLD uczynili zachętę dla naszego rządu do rozszerzania współpracy z Chinami. Wiesław Walendziak, inicjator powstania Zespołu na rzecz Tybetu powiedział, że "poseł Chaładaj nie ma moralnego tytułu do wypowiadania się w sprawach stosunków polsko-chińskich. Nie powinien też być przewodniczącym Polskiej Grupy Unii Międzyparlamentarnej". Dlaczego poseł Walendziak tak uważa? A dlatego, że poseł Chaładaj od wielu lat prowadzi interesy handlowe z Chinami. Mało tego. Przewodniczący PGUM, poseł Chaładaj z SLD uważa, że "przyjmowanie jakichś dezyderatów w sprawie praw człowieka (cały czas chodzi o Chiny - wyjaśnienie moje - T.) jest wbrew polskim interesom ekonomicznym. Postawa Čbiedni, ale sprawiedliwiÇ nie pasuje do naszej sytuacji".

Oczywiście poseł Chaładaj miał w tej sprawie znacznie więcej do powiedzenia, ale na razie ten cytat mi wystarczy. Według Chaładaja, Chińska Partia Komunistyczna jest ważniejsza od człowieka,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2747

Spis treści

Wojna z terroryzmem

Wybory samorządowe 2002

Zamów abonament