Czy i co trzeba przemilczeć?
Czy i co trzeba przemilczeć?
Redakcja "Rzeczpospolitej" i Rada Etyki Mediów zorganizowała dyskusję na temat odpowiedzialności dziennikarzy za to, co ukazuje się w mediach. W spotkaniu udział wzięli: Michał Bogusławski - reżyser TV, wiceprzewodniczący Rady Etyki Mediów, Krzysztof Dorosz - eseista, wieloletni dziennikarz sekcji polskiej BBC, redaktor naczelny miesięcznika "Jednota", Jarosław Gowin - redaktor naczelny miesięcznika "Znak", Ryszard Legutko - profesor filozofii UJ, Antoni Sułek - profesor socjologii UW, Małgorzata Szejnert - reporterka, kierownik działu reportażu w "Gazecie Wyborczej", Bronisław Wildstein - publicysta "Rzeczpospolitej", Piotr Wojciechowski - pisarz, scenarzysta, prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, członek REM. Dyskusję prowadzili: Magdalena Bajer - publicystka, przewodnicząca REM, i Maciej Łukasiewicz - redaktor naczelny "Rzeczpospolitej", członek REM.
Maciej Łukasiewicz: Temat naszej dyskusji to odpowiedzialność za to, co się w mediach pojawia, ale i za to, co się nie pojawia. Gdzie są granice między tym, o czym należy pisać, a tym, o czym może nie należałoby pisać czy pokazywać? Przypadkiem, który egzemplifikuje ten problem, była nasza decyzja o opublikowaniu w lutym artykułu na temat arcybiskupa Juliusza Paetza. Przykład bardzo...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta