Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy i co trzeba przemilczeć?

12 października 2002 | Plus Minus | AR

DYSKUSJA O MEDIACH

Czy i co trzeba przemilczeć?

Redakcja "Rzeczpospolitej" i Rada Etyki Mediów zorganizowała dyskusję na temat odpowiedzialności dziennikarzy za to, co ukazuje się w mediach. W spotkaniu udział wzięli: Michał Bogusławski - reżyser TV, wiceprzewodniczący Rady Etyki Mediów, Krzysztof Dorosz - eseista, wieloletni dziennikarz sekcji polskiej BBC, redaktor naczelny miesięcznika "Jednota", Jarosław Gowin - redaktor naczelny miesięcznika "Znak", Ryszard Legutko - profesor filozofii UJ, Antoni Sułek - profesor socjologii UW, Małgorzata Szejnert - reporterka, kierownik działu reportażu w "Gazecie Wyborczej", Bronisław Wildstein - publicysta "Rzeczpospolitej", Piotr Wojciechowski - pisarz, scenarzysta, prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, członek REM. Dyskusję prowadzili: Magdalena Bajer - publicystka, przewodnicząca REM, i Maciej Łukasiewicz - redaktor naczelny "Rzeczpospolitej", członek REM.

Maciej Łukasiewicz: Temat naszej dyskusji to odpowiedzialność za to, co się w mediach pojawia, ale i za to, co się nie pojawia. Gdzie są granice między tym, o czym należy pisać, a tym, o czym może nie należałoby pisać czy pokazywać? Przypadkiem, który egzemplifikuje ten problem, była nasza decyzja o opublikowaniu w lutym artykułu na temat arcybiskupa Juliusza Paetza. Przykład bardzo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2747

Spis treści

Wojna z terroryzmem

Wybory samorządowe 2002

Zamów abonament