Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zmiany w prawie przewozowym

21 stycznia 1995 | Prawo | WB

Pułap cen na taksówki * Ulga dla gapowiczów * Ochroniarz sprawdza bilety

Zmiany w prawie przewozowym

Istotą zmian w prawie przewozowym jest zwiększenie samodzielności przewoźników i ograniczenie ingerencji państwa w ich działalność. Nowela z 2 września ub. r. wprowadza też możliwość kontrolowania przez przewoźnika lub upoważnione przez niego osoby tożsamości nie płacących za przejazd, a także ustalania maksymalnych opłat w komunikacji lokalnej i za przejazd taksówkami. Zamiast kar pieniężnych pojawiają się opłaty dodatkowe za przejazd bez biletu.

Obowiązujące do wczoraj prawo przewozowe nader trafnie obrazowało zasady gospodarki obowiązujące w minionym systemie. Otóż przewoźnik miał bezwzględny obowiązek przyjmowania przesyłek do przewozu wedle kolejności zgłoszeń. Sytuacja był klarowna -- monopolista i kolejka petentów, jednocześnie jednak przewoźnik kursował z przesyłkami, daremnie często...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 382

Spis treści
Zamów abonament