Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

WIRR gorszy od WIG

21 stycznia 1995 | Ekonomia | KK

Tydzień na rynku akcji

WIRR gorszy od WIG

Ostatni tydzień przyniósł dalsze spadki wartości indeksów giełdowych. Po ostatnich pięciu sesjach najgorszy okazał się indeks rynku równoległego. Od poprzedniego do ostatniego piątku WIRR stracił 6, 5 proc. W tym samym czasie WIG obniżył swój poziom o 3, 3 proc. , a WIG 20 o 3 proc. Ostatni tydzień był więc znacznie gorszy od poprzedniego, kiedy indeksy odnotowały przyrosty wartości.

Początek minionego tygodnia rozpoczął się na giełdzie dosyć niepewnie. Po piątkowych zwyżkach (dzięki którym odrobione zostały straty z wcześniejszych sesji) , w poniedziałek WIG praktycznie nie zmienił wartości, a WIG 20 i WIRR nieznacznie zwyżkowały. Dalszy przebieg wydarzeń nie był jednoznaczny. We wtorek indeksy rynku podstawowego rozpoczęły spadkową serię, która trwała do piątku. Na sesjach we wtorek, środę i czwartek traciły one mniej niż 1 proc. Najpoważniejsze w tym tygodniu spadki indeksy rynku podstawowego odnotowały natomiast w piątek. WIG spadł o 1, 1 proc. , a WIG 20 o 1, 5 proc. WIRR zachował się nieco inaczej. Po poniedziałkowej, nieznacznej zwyżce, we wtorek stracił aż 4, 5 proc. Środa była lepsza, strata wartości nie przekroczyła 1 proc. W czwartek WIRR odnotował nawet niewielki wzrost, po którym w piątek stracił 2, 3 proc.

W ostatnim tygodniu niewiele akcji przyniosło swoim posiadaczom...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 382

Spis treści
Zamów abonament