Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dwie szkoły studniówek

21 stycznia 1995 | Kraj | AP

Dwie szkoły studniówek

Od tego dnia rozpocznie się odliczanie coraz szybciej biegnących dni do matury. Ostatnie sto dni w szkole przyjęło się rozpoczynać zabawą. Jak Polska długa i szeroka przyszli maturzyści bawią się w styczniu na hucznych balach w renomowanych hotelach i w salach gimnastycznych, do rana lub tylko do 22. , z legalnie pitym szampanem albo ukrytym zazwyczaj w toalecie pokątnym wyszynkiem; pod czujnym okiem pedagogów, rodziców i firm ochroniarskich. Tegoroczna przeciętna stawka za jedną osobę wynosi 30 -- 55 zł. Jeśli dodać do tego koszt uroczystego stroju, rodziców przyszłego maturzysty czeka wydatek rzędu 200 -- 300 złotych.

W Forum i u Drakuli

W kwestii miejsca balowania da się wyróżnić dwie szkoły; nazwijmy je krakowską i kielecką. Przy czym w każdym rejonie kraju można właściwie spotkać zwolenników obu tych metod.

W Krakowie od kilku lat zapanowała moda, by studniówki odbywały się w tamtejszym hotelu "Forum". W tym roku będzie się w nim bawiła młodzież z 12 szkół średnich.

-- Zamówienia przyjmowaliśmy już od marca -- mówi Irena Żak kierownik sali w "Forum". -- Uczniowie płacą 55 zł od osoby, Zabawa trwa od 20. do 5. rano. Podajemy dwa razy gorące dania, są też dania zimne, ciasta, desery.

Andrzej Sygut, kurator oświaty z Kielc,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 382

Spis treści
Zamów abonament