Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Karta podatkowa w 1995 r.

21 stycznia 1995 | Prawo | IL

Karta podatkowa w 1995 r.

Wanda Lewańska

Nowe rozporządzenie z 23 grudnia 1994 r. w sprawie karty podatkowej (Dz. U. nr 140, poz. 786) przynosi przede wszystkim doroczny, uwzględniający inflację i denominację wzrost o ok. 1/ 3 stawek daniny pobieranej w tej formie.

l

Ci podatnicy, którzy korzystali z karty, jeżeli wykonują działalność w tych samych branżach, wielkości i warunkach, mogą z niej korzystać nadal. Wyjątek dotyczy optyków, którzy zostali wyłączeni z opodatkowania w tej formie i w 1995 r. przechodzą albo na ryczałt ewidencjonowany, albo są opodatkowani na zasadach ogólnych (prowadzą księgę podatkową przychodów i rozchodów) .

l

Możliwość korzystania z karty podatkowej uzyskały trzy nowe grupy podatników. Pierwsza to lekarze weterynarii, jeżeli wykonują zawód przy zatrudnianiu nie więcej niż jednej pomocy fachowej lub przyuczonej (za taką pomoc nie uważa się lekarza weterynarii) , a także sprzedają preparaty weterynaryjne w związku ze świadczonymi usługami. Karta nie dotyczy weterynarzy wykonujących zawód w spółce cywilnej.

Druga to zajmujący się działalnością polegającą na opiece nad dziećmi i osobami chorymi bez zatrudniania pracowników, z wyjątkiem małżonka. Trzecia to trudniący się nauczaniem polegającym na udzielaniu lekcji na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 382

Spis treści
Zamów abonament