Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Finanse: obligacje pięcioletnie sprzedane w jednym rzucie

21 stycznia 1995 | Ekonomia | TT

Finanse: obligacje pięcioletnie sprzedane w jednym rzucie

Wzrost kursów akcji w zeszły piątek nie był początkiem oczekiwanej koniunktury. Wszystkie wskaźniki giełdowe lekko wzrosły w poniedziałek, by później spadać aż do piątku. WIG na koniec minionego tygodnia wyniósł 7366, 8 pkt. (7619 pkt. *) i był o 3, 31 proc. niższy niż w zeszły piątek. WIG 20 spadł o 2, 83 proc. w stosunku do wielkości sprzed tygodnia, a wskaźnik rynku równoległego stracił przez 5 sesji 6, 83 proc. Tygodniowe obroty wzrosły minimalnie w stosunku do zeszłego tygodnia i wyniosły na obu rynkach 186, 24 mln zł (185, 42 mln zł) .

Pominąwszy ostatni tydzień zeszłego roku, tak niski poziom obrotów zanotowała giełda jedynie w dwóch tygodniach listopada i w czerwcu. W odróżnieniuod sytuacji z zeszłego roku nie widać jak na razie na giełdzie impulsów wzrostowych. Zwrot Rolimpexowi odsetek od podatku od różnic kursowych wywołał wzrost kursu tej spółki o 10 proc. w poniedziałek i na tym się skończyło. Cena ta była zresztą w dalszym ciągu niższa od tej z października. Wydaje się, że kursy na naszej giełdzie w dalszym ciągu mają nader luźny związek z wynikami firm.

Na powszechnym rynku obligacji obroty...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 382

Spis treści
Zamów abonament