Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Giełda nie zgadza się z KPW

21 stycznia 1995 | Ekonomia | PW

490. sesja giełdy

Giełda nie zgadza się z KPW

Rynek akcji

-- Giełda wielokrotnie przypomina o różnych sprawach inwestorom -- skomentował decyzję Komisji Papierów Wartościowych prezes Wiesław Rozłucki. Niektórzy więc uznają to za standard informacyjny. Według prezesa giełdy -- na całym świecie podają znacznie mniej informacji. Obowiązek ten spada głównie na emitentów. -- Nie jest winą giełdy, że inwestorzy nagminnie nie czytają prospektów emisyjnych -- stwierdził W. Rozłucki.

Zarząd giełdy wydał komunikat, w którym nie zgadza się, że GPW nie zapewniła upowszechnienia informacji umożliwiających ocenę wartości Państwowej Pożyczki Trzyletniej z terminem wykupu 08. 97 w dniach od 2 do listopada 1994 r.

Jak czytamy w komunikacie "sprawa ta została wnikliwie zbadana podczas rozprawy i -- jak wynika z komunikatu -- Komisja Papierów Wartościowych nie stwierdziła nieprawidłowości".

Zdaniem zarządu giełdy -- wszystkie informacji zawarte były w prospekcie emisyjnym i obowiązującej od 1992 r. uchwale zarządu giełdy, określającej sposób ustalania ceny rozliczeniowej obligacji oraz w otrzymanej z Ministerstwa Finansów tabeli z wysokością odsetek. Odpowiednie informacje publikowała także ceduła GPW.

* Tymczasem piątkowa sesja przyniosła dalszy spadek kursów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 382

Spis treści
Zamów abonament