Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

21 stycznia 1995 | Ekonomia | PR

NA ŚWIECIE . ..

Informacje

Rosja: budżet na 1995 r. odrzucony w drugim czytaniu

Duma (izba niższa parlamentu rosyjskiego) odrzuciła w piątek w drugim czytaniu projekt budżetu na 1995 r. -- podała agencja Interfax. Przeciwko budżetowi głosowało 142 deputowanych, za -- 195. Do przyjęcia dokumentu koniecznych było jednak co najmniej 226 głosów. W pierwszym czytaniu w grudniu ub. roku projekt, przewidujący deficyt w wysokości tylko 7 promil, został zaaprobowany. Obecnie jest szeroko kwestionowany przez deputowanych, domagających się uwzględnienia kosztów wojny w Czeczenii. O ostatecznym przyjęciu lub odrzuceniu projektu rozstrzygnie głosowanie w trzecim czytaniu. Agencja nie podała, kiedy się ono odbędzie.

E. R.

OPEC zaniepokojony niską cen ropy

Zdaniem algierskiego ministra ds. naftowych, Amara Machlufiego, OPEC może przedyskutować na najbliższym zaplanowanym posiedzeniu ministerialnym sprawę wysokości wydobycia ropy, o ile nie potwierdzą się prognozy na temat wzrostu popytu. Obecne wydobycie szacuje się na 300-400 tys. bd,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 382

Spis treści
Zamów abonament