Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

21 stycznia 1995 | Plus Minus | KM

Informacje

WNT po jubileuszu

Edycją 130 tytułów zamknęły jubileuszowy, 45 rok działalności Wydawnictwa Naukowo-Techniczne. Wartość sprzedaży książek WNT wzrosła w stosunku do 1993 r. o 50 proc.

Za największy ubiegłoroczny sukces dyrektor oficyny -- Aniela Topulos uważa zorganizowanie przez WNT I Krajowych Targów Akademickich, podczas których główną nagrodę "Atenę '94" otrzymał -- i to nie po znajomości -- czteroczęściowy podręcznik akademicki "Matematyka". Nakładem WNT ukazały się też inne książki do matematyki, dla uczniów szkół podstawowych i średnich, zalecane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako książki pomocnicze. Najpopularniejsze z nich to "Matematyka w szkole podstawowej. Powtórzenie i zbiór zadań" K. Szymańskiego i N. Dróbki i podobna książka tych samych autorów dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Z książek WNT korzysta też młodzież przygotowująca się do egzaminów wstępnych na studia, np. ze "Zbioru zadań z matematyki dla kandydatów na studia techniczne".

1994 rok zapisał się w historii WNT wydaniem czterech dużych dzieł, wymagających ogromnej pracy autorskiej i redakcyjnej: dwutomowego "Małego poradnika mechanika", pierwszego tomu "Poradnika inżyniera elektryka", kolejnego tomu Encyklopedii Techniki pt....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 382

Spis treści
Zamów abonament