Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

21 stycznia 1995 | Świat | SP

DZIEŃ NA ŚWIECIE

Informacje

UE: Rosja prosi Finlandię o poparcie

Rosja pragnie, by Finlandia poparła jej starania o przyjęcie do Unii Europejskiej. Jak podała agencja ITAR-TASS, Borys Jelcyn zwrócił się w tej sprawie do fińskiego premiera Esko Aho, który składa w Moskwie dwudniową wizytę oficjalną. "Mam nadzieję -- powiedział Jelcyn -- że teraz, po przystąpieniu Finlandii do Unii, stosunki rosyjsko-fińskie przybiorą formę trójkąta "Rosja -- Finlandia -- Unia". Liczę także na wpływ i poparcie Finlandii w sprawie przyjęcia Rosji do Unii". Esko Aho i premier Wiktor Czernomyrdin podpisali kilka umów, m. in. o bezpiecznym funkcjonowaniu elektrowni jądrowych.

USA: "amerykanizacja" polonijnych Kościołów

Rzymskokatolicki arcybiskup Bostonu, kardynał Bernard Law postanowił, iż większość kościołów polonijnych ulegnie "amerykanizacji" - msze odprawiane będą jedynie po angielsku. Z 14 kościołów polonijnych jedynie w 4 będą polskie msze. Po przeprowadzeniu specjalnych studiów władze archidiecezji stwierdziły, iż bostońska Polonia posługujesięnacodzieńjęzykiemangielskim....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 382

Spis treści
Zamów abonament