Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Po kompleksie nie ma śladu

12 czerwca 2006 | Dodatek Rzeczpospolitej | GR
źródło: Nieznane

ROZMOWA Po kompleksie nie ma śladu Rozmowa z Andrzejem Wiśniewskim, prezydentem Grudziądza Andrzej Wiśniewski, tylko w tej kadencji samorządu Grudziądz pozyskał z Brukseli ponad 130 milionów złotych i to właśnie na grantach unijnych oparte są nasze największe inwestycje (c) PIOTR ULANOWSKI/FREEPRESS Rz: Jak żyje się panu w Grudziądzu?

Andrzej Wiśniewski : Bardzo dobrze. Dostrzegam jego niedoskonałości, ale jestem lokalnym patriotą i czuję się w nim znakomicie. Lubię przede wszystkim jego mieszkańców - ich porządek, punktualność i "pomorskie tradycje dobrej roboty". To oczywiście znajduje wyraz w architekturze miasta, kulturze, w klimacie, w jakim toczy się tutaj codzienne życie. To miasto dumne i pozbawione kompleksów, i właśnie za to je kocham.

Miastu, w którym nie ma już dużego przemysłu, bardzo potrzebne są inwestycje. Które z rozpoczętych w tej kadencji uważa pan za najważniejsze?

Rzeczywiście, nie ma już u nas dużego przemysłu, ale to też nie przemysł będzie decydował o przyszłości miasta. Grudziądz jest raczej miejscem, które szybko może stać się ośrodkiem różnorodnych usług dla dużego terenu. Miasto jest dogodnie położone i za kilka lat będzie przez nie przebiegać najkrótsze połączenie drogowe z krajów bałtyckich, okręgu kaliningradzkiego i Skandynawii do autostrady A1 i A2. To wymarzone miejsce na lokalizację wielkich centrów logistycznych,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3862

Spis treści
Zamów abonament