Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zamieszkać nad torami

12 czerwca 2006 | Nieruchomości, budownictwo | AG
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

NA TERENACH PKP Zmiany na warszawskich dworcach i przystankach kolejowych Zamieszkać nad torami Warszawskie stacje kolejowe, które dziś przypominają slumsy - będąc siedliskiem bezdomnych i drobnej przestępczości - mają zmienić się w galerie handlowe i punkty usługowe. Tym razem obietnica ta może się spełnić, bo PKP zatrudniły trzy firmy doradcze, które szukają najlepszych rozwiązań dla dworców Warszawskie dworce nie zdobią miasta: Centralny (c) MARCIN ŁOBACZEWSKI Warszawskie dworce nie zdobią miasta: Zachodni (c) RAFAŁ GUZ Warszawskie dworce nie zdobią miasta: Śródmieście (c) ANDRZEJ WIKTOR Warszawskie dworce nie zdobią miasta: Wschodni (c) PIOTR KOWALCZYK

Eksperci z firm: Vertano, Cushman & Wakefield oraz CB Richard Ellis Polska, będą pracować nad koncepcją zmian terenów kolejowych. Zostali wybrani w konkursie, a PKP właśnie zawierają z nimi umowy.

Dworce do podziału

I tak Vertano ma się zająć Dworcem Centralnym, CB Richard Ellis - dworcami Gdańskim, Zachodnim (wiadomo już, że ten ma być zbudowany na nowo, bliżej Al. Jerozolimskich), Stadionem, Powiśle i Śródmieście. Cushman & Wakefield będzie zaś analizować możliwości inwestowania przy Dworcu Wschodnim.

Jak zmienią się dworce? Firmy na razie nie chcą podawać szczegółów. - Zostaliśmy wybrani jako jedna z firm doradczych, ale dopiero po podpisaniu umowy zacznie się normalna praca - mówi Thorsten...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3862

Spis treści
Zamów abonament