Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Śmietnik dla bohaterów

12 czerwca 2006 | Warszawa | AP
źródło: Nieznane

HISTORIA Śmietnik dla bohaterów Mazowsze od początku roku nie dostało ani złotówki z budżetu państwa na opiekę nad grobami żołnierzy i ofiar wojennych. - To wstyd i precedens w skali całego świata - oburzają się urzędnicy Na Cmentarzu Ofiar Terroru w Wawrze groby porastają chwastami (c) SEWERYN SOŁTYS

Na cmentarzu-pomniku w Palmirach spoczywają m.in. były marszałek Sejmu Maciej Rataj, złoty medalista igrzysk olimpijskich w Los Angeles Janusz Kusociński czy wiceprezydent Warszawy Jan Pohorski.

- Do maja był straszny bałagan. Na grobach leżały gałęzie i pozostałości po zniczach zapalonych prawdopodobnie jeszcze z okazji dnia Wszystkich Świętych ubiegłego roku -opowiada Leszek Chruściński, dyrektor Domu Pomocy Społecznej z Sadowej pod Łomiankami.

Dlatego w ramach terapii zajęciowej niepełnosprawni pensjonariusze jeżdżą sprzątać groby bohaterów. Usunęli z trawników...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3862

Spis treści
Zamów abonament