Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pośrednik wkrótce tylko z licencją i zabezpieczeniem

12 czerwca 2006 | Prawo | AŁ
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

PRAWO TRANSPORTOWE Pośrednik wkrótce tylko z licencją i zabezpieczeniem Firmy, które zajmują się pośrednictwem przy przewozie rzeczy, muszą od 1 lipca mieć licencję na krajowy transport drogowy rzeczy. Na zdobycie potrzebnych dokumentów pozostało niewiele czasu, a nie wiadomo, kogo ten nakaz dotyczy

Za niespełna miesiąc nowa rzeczywistość czeka pośredników w transporcie. To oni przepisy niekorzystnej i - jak ją nazywają - niechlujnej nowelizacji ustawy o transporcie drogowym z 29 lipca 2005 r. (Dz. U. nr 180, poz. 1497) zaskarżyli do Trybunału Konstytucyjnego. Twierdzą, że jest szkodliwa dla branży transportu, spedycji i logistyki. Dodają, że ograniczy działalność małych i średnich spedytorów oraz przewoźników dysponujących kilkoma samochodami. Termin rozprawy w Trybunale nie jest jeszcze podany, nowe przepisy na pewno zaczną więc obowiązywać.

Nowela,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3862

Spis treści
Zamów abonament