Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fundusz Poręczeń atrakcyjniejszy i bardziej konkurencyjny

12 czerwca 2006 | Dodatek Rzeczpospolitej | IL
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

PRAWO CYWILNE Fundusz Poręczeń atrakcyjniejszy i bardziej konkurencyjny Przedsiębiorcy - podwykonawcy projektu inwestycyjnego współfinansowanego ze środków unijnych będą mogli ubiegać się o poręczenie dobrego wykonania swego kontraktu ze środków Funduszu Poręczeń Unijnych

Z poręczeń i gwarancji z tego Funduszu skorzystają też inwestorzy i wykonawcy projektów, które nie otrzymały dofinansowania ze środków UE. Te i wiele innych zmian przynosi nowelizacja do ustawy z 16 kwietnia 2004 r. o Funduszu Poręczeń Unijnych (Dz. U. nr 121, poz. 1262), uchwalona przez Sejm 27 kwietnia 2006 r. i przyjęta przez Senat bez poprawek 24 maja 2006 r. Teraz czeka na podpis prezydenta. Wejdzie w życie po upływie trzech miesięcy od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Jej twórcy liczą, że Fundusz stanie się bardziej atrakcyjny zarówno dla banków, jak i gmin czy przedsiębiorców, a także bardziej konkurencyjny w stosunku do innych form zabezpieczeń, takich jak hipoteka lub zastaw rejestrowy.

Regwarancje i wykonanie

Fundusz służy i nadal będzie służył...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3862

Spis treści
Zamów abonament