Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pomysł na oryginalne ściany

12 czerwca 2006 | Nieruchomości, budownictwo | AO

GDY BUDUJESZ LUB REMONTUJESZ Tynki dekoracyjne Pomysł na oryginalne ściany Tynki dekoracyjne dają możliwości kreacji ścian na wiele sposobów. Pozwalają na uzyskiwanie przestrzennych efektów strukturalnych na płaskich powierzchniach ścian i sufitów. Można nimi ozdabiać elementy architektoniczne wnętrz, nadając im indywidualny wygląd

Tynki dekoracyjne można układać na wszelkiego rodzaju podłożach mineralnych - np. cegle, betonie zwykłym i komórkowym, tynkach cementowo-wapiennych, płytach gipsowo-kartonowych. Różną się one od tradycyjnych tynków cementowo-wapiennych i gipsowych przede wszystkim grubością układanej warstwy.

Tynki dekoracyjne są w całości przygotowywane w wytwórni. Ze względu na spoiwo użyte do ich produkcji dzieli się je na trzy rodzaje: - tynki na spoiwie organicznym - najczęściej są to tynki akrylowe, polimerowo-akrylowe lub żywiczne, - tynki mineralne - na przykład cementowo-wapienne, silikatowe, - tynki mieszane - polimerowo-mineralne.

Tynki wykonane na spoiwie organicznym są najczęściej gotowe do nakładania bezpośrednio z opakowania bez konieczności mieszania z wodą. Tynki mineralne lub polimerowo-mineralne są przeważnie dostarczane w postaci suchej substancji, którą trzeba wymieszać z wodą. ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3862

Spis treści
Zamów abonament