Karaibskie święto

12 czerwca 2006 | Mundial 2006 | PW
źródło: Nieznane

SZWECJA - TRYNIDAD I TOBAGO 0:0 Uśmiech Beenhakkera. Yorke piłkarzem meczu Karaibskie święto Czerwony i czarny - takie są barwy największej jak na razie niespodzianki mistrzostw. Piłkarze Trynidadu i Tobago nawet grając w dziesiątkę nie pozwolili Szwedom strzelić bramki Szwed Henrik Larsson (z lewej) i Dwight Yorke (c) AFP/ARIS MESSINIS

Kilka tysięcy kibiców z Karaibów już gwizdek na przerwę uczciło biciem w bębny i tańcem na trybunach, a to była tylko zapowiedź tego, co miało się zacząć kilkadziesiąt minut później. Ich święto trwało w Dortmundzie przez całą noc, cieszyli się tak, jakby zdobyli mistrzostwo świata. Piłkarze najmniejszego kraju, jaki kiedykolwiek doczekał się swojej reprezentacji w mundialu, już w debiucie pokazali, że nie zamierzają być tylko maskotką finałów. To było dobre dla Reggae Boyz z Jamajki, Trynidad i Tobago chce więcej....