Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kim jest nowy szef PZU

12 czerwca 2006 | Kraj | ah BK
źródło: Nieznane

ŚLEDZTWO "RZ" Kim jest nowy szef PZU Jaromir Netzel, mało znany adwokat z Gdyni, został szefem państwowego giganta ubezpieczeniowego PZU. "Rz" dotarła do świadków, którzy twierdzą, że Netzel jest zamieszany w poważną aferę gospodarczą Któregoś dnia dowiedzieliśmy się, że zarząd sprzedał nieruchomość, na której mieścił się Drob-kartel — mówią ówcześni akcjonariusze firmy. Nie mogliśmy w to uwierzyć (c) WOJCIECH STROŃYK/KFP

Wyłudzenie milionów złotych, oszustwa i pranie pieniędzy. Śledztwa, zarzuty, dwa karne procesy. Zastraszeni świadkowie. Na ławie oskarżonych zasiada kilkanaście osób. Ale mimo dokumentów i zeznań świadków, które jednoznacznie wskazują na związek Jaromira Netzela ze sprawą, trójmiejska prokuratura nawet nie wezwała go na świadka.

W ubiegłym tygodniu Netzel objął stanowisko szefa PZU. Minister skarbu Wojciech Jasiński twierdzi, że powołał go, ponieważ znał adwokata i ma do niego zaufanie. - Pochodzi ze starej kaszubskiej rodziny. Wiem, że ma doświadczenie w finansach. Pracował w PKO BP. Współpracował też z komisją śledczą ds. PZU, więc zdążył się zorientować, co to za spółka. A że jest prawnikiem, daje gwarancję, że będzie rozumiał konflikt o PZU z Eureko - mówi "Rz" Jasiński.

Minister skarbu zapewnia, że zapytał Netzela, czy ma jakieś sprawy z przeszłości. -...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3862

Spis treści
Zamów abonament