Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Warto mieć ziemię

12 czerwca 2006 | Nieruchomości, budownictwo | BK
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Trzeba być pechowcem, żeby stracić na kupnie działki Warto mieć ziemię Kupując dziś ziemię po cenie rynkowej, a nie okazyjnie, możemy mieć prawie stuprocentową pewność, że nie stracimy na transakcji, i prawie taką samą pewność, że zarobimy - przekonują pośrednicy (c) JANUARY N. MISIAK

- Inwestycje w nieruchomości są prawie zawsze bezpieczne pod warunkiem, że nie kupujemy ich po zawyżonych cenach - mówi Szymon Kościuszko z Biura Nieruchomości Północ w Krakowie. - W długim okresie grunty na ogół drożeją.

Gdzie kupować

Zdaniem Szymona Kościuszki najlepiej kupować działki w okolicach, które jeszcze nie są popularne. W rejonie Krakowa są to np. gminy Liszki i Czernichów. Na razie ceny nie przekraczają 4 tys. zł za ar (100 mkw.).

- Takie tereny z pewnością w ciągu kilku następnych lat podrożeją - uważa krakowski pośrednik. - Działki rolne są dobrą lokatą kapitału na lata, ale pod warunkiem, że zabudowania w sąsiedztwie znajdują się niezbyt daleko i będzie można starać się o jej przekwalifikowanie na budowlaną.

Optymistą, jeśli chodzi o inwestowanie w ziemię, jest też Maciej Cykowski z agencji Mediator w Opolu.- Tylko działania wojenne obniżają wartość nieruchomości. Ziemia jest dobrem ograniczonym, bo nie można jej wyprodukować w większych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3862

Spis treści
Zamów abonament