Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

O czym informować i co konsultować z reprezentacją załogi

12 czerwca 2006 | Vademecum Rzeczpospolitej | GO RM
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

KIEROWNICTWO FIRMY POWINNO WSPÓŁPRACOWAĆ Z PERSONELEM W SPRAWACH ZATRUDNIENIA O czym informować i co konsultować z reprezentacją załogi Gdy masz już radę pracowników, musisz z nią omawiać wszystkie swoje działania i zamierzenia, które mogą wpływać na zakład i politykę kadrową INFORMOWANIE I KONSULTOWANIE W DYREKTYWIE

Ustawa o informowaniu to efekt wdrożenia do polskiego systemu prawnego dyrektywy 2002/14/WE ustanawiającej ogólne warunki informowania i przeprowadzania konsultacji z pracownikami we Wspólnocie Europejskiej. Pamiętać należy, że dyrektywa nie jest bezpośrednio obowiązującym prawem w krajach Unii Europejskiej. Precyzuje natomiast minimalne wymagania, jakim powinny odpowiadać odpowiednie przepisy krajowe.

Co to oznacza

Dlatego w dyrektywie znajdują się m.in. podstawowe definicje dwóch rodzajów porozumiewania się z pracownikami: > informowania, > przeprowadzania konsultacji.

Według dyrektywy to pierwsze pojęcie oznacza przekazywanie przedstawicielom pracowników przez pracodawcę danych, by mogli zaznajomić się z przedmiotem sprawy i zbadać ją. Z kolei przeprowadzanie konsultacji to wymiana poglądów oraz nawiązanie dialogu między przedstawicielami pracowników a pracodawcą.

W dalszych punktach dyrektywa rozwija te pojęcia. Informowanie i przeprowadzanie konsultacji obejmuje: > informowanie o rozwoju działalności oraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3862

Spis treści
Zamów abonament