Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miniony tydzień w gospodarce

12 czerwca 2006 | Ekonomia | de
źródło: Nieznane

Miniony tydzień w gospodarce We wtorek rząd zaakceptował pakiet sześciu projektów ustaw, które mają uprościć i obniżyć podatki w Polsce. Premier Kazimierz Marcinkiewicz gratuluje wicepremier Zycie Gilowskiej (c) JAKUB OSTAŁOWSKI Poniedziałek 5 czerwca Dymisje doświadczonych menedżerów

Odwołany został prezes Polskiego Holdingu Farmaceutycznego Andrzej Kleszczewski. Spółką kierował od sierpnia 2004 roku, czyli niemal od momentu powstania. Do dymisji podał się też szef innej spółki państwowej - Jacek Prześluga, prezes PKP Intercity. Zmiany w zarządach szykują się również w Orlenie, Polskich Sieciach Elektroenergetycznych oraz Południowym Koncernie Energetycznym. To kolejna odsłona politycznej miotły w kontrolowanych przez państwo firmach, która dosięgnęła najbardziej doświadczonych biznesmenów.

Rząd ma płacić, a nie stawiać warunki

We wszystkich śląskich kopalniach odbył się dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Jeśli górnicy nie otrzymają nagród z zysku, przyjadą do Warszawy. Demonstracja w stolicy planowana jest na najbliższą środę.

Urząd karze za ograniczanie konkurencji

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał Polski Związek Piłki Nożnej oraz Canal+ Cyfrowy za zawarcie nielegalnego porozumienia. Zdaniem Urzędu ograniczało ono dostęp do rynku obrotu prawami do transmisji meczów ligi piłkarskiej innym nadawcom...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3862

Spis treści
Zamów abonament