Bloki na Gocławiu kontra kamienice na Grochowie
Grochów czy Gocław? Który rejon praskiej dzielnicy jest bardziej atrakcyjny dla nabywców? Każda z subdzielnic ma swoich miłośników, ale wyższe ceny osiągają mieszkania na Gocławiu
– W naszej ofercie jest podobna liczba ofert z Grochowa i Gocławia. Przy czym poziom cen na Grochowie to średnio ok. 6,5 – 8 tys. zł za mkw., a na Gocławiu – 7,5 – 8,5 tys. zł za mkw. – mówi Waldemar Oleksiak, dyrektor Działu Badań i Analiz w agencji Emmerson Nieruchomości.
Niby ta sama dzielnica
Grochów jest niejednorodny pod względem zabudowy: są tam niezbyt wysokie bloki, stare przedwojenne kamienice, a także wille i domy jednorodzinne. Gocław to przede wszystkim wysokie bloki z wielkiej płyty, pomiędzy którymi ulokowane są nowe projekty, niektóre nawet kilkunastopiętrowe. Gocław ma też nieco lepszą infrastrukturę miejską.
– Z naszych danych wynika, że mieszkania na Gocławiu są nieco wyżej cenione. Atrakcyjność tej subdzielnicy bardzo zwiększyła Trasa Siekierkowska. Usytuowane wzdłuż...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta