Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kara umowna się należy bez względu na wysokość szkody

30 września 2008 | Dobra firma | Jan Roliński

Jeżeli w umowie strony ustaliły górną granicę kar jako 10 proc. ceny umownej brutto, to w razie zaistnienia przesłanek do ich naliczenia nie będzie istotne, czy wykonawca nie zrealizował całej umowy, czy tylko jej części

– Jak należy rozumieć zapis umowy określający kary za nienależyte wykonanie lub rozwiązanie umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy, w którym określono je na maksymalnie 10 proc. kwoty umowy brutto, gdy umowa obejmuje trzy różne pozycje dostaw oddzielnie wycenione w formularzu cenowym? Formularz ofertowy obejmował łączną kwotę za cały pakiet. Interesuje nas to, czy wykonawca dostarczający np. dwie pozycje z wykazu w terminie, a spóźniający się z dostawą trzeciej pozycji będzie miał naliczone kary od całej kwoty umowy, czy tylko od tej części, której nie zrealizował na czas lub nie dostarczył w ogóle? – pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.

Rozumiem, że w umowie strony ustaliły górną granicę kar umownych jako 10 proc....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8130

Spis treści
Zamów abonament