Kiedy przedsiębiorca wrzuci w koszty wydatki na ubranie
WYPOSAŻENIE | Urzędy często kwestionują inwestycje w elegancki wygląd właściciela firmy, twierdząc, że nie jest to koszt działalności. Większe szanse na zaoszczędzenie na podatku mają przedsiębiorcy, którzy występują w strojach niekonwencjonalnych
Charakterystyczny strój może być przecież elementem wykonywanej usługi.
Sportowy kombinezon dla instruktora, fartuch dla lekarza, przebranie św. Mikołaja dla organizatora imprez dla dzieci – to normalne wyposażenie firmy, takie jak telefon czy komputer. Bez takiego stroju przedsiębiorca nie może wykonywać swoich usług.
PrzykładPan Kowalski jest właścicielem biura detektywistycznego. Podczas świadczenia usług, np. obserwacji danej osoby, musi się maskować i przebierać w różne stroje, odpowiednie do sytuacji, w jakiej się znajduje. Ubrania są wyposażeniem jego firmy i wydatki na ich zakupy może zaliczyć do kosztów. Oczywiście jeśli detektyw nie używa tych strojów na potrzeby prywatne.
PrzykładPani Jankowska ma szkołę sportów zimowych. Oprócz inwestycji w sprzęt dla kursantów, kupiła też kombinezon oraz buty (narciarskie i snowboardowe), w których prowadzi zajęcia. To wydatek firmowy, trudno bowiem bez odpowiedniego stroju uczyć jazdy na stoku.
PrzykładPan Nowak zajmuje się organizacją okolicznościowych imprez. Jest m.in. wynajmowany przez sale zabaw dla dzieci, występuje na piknikach i festynach. Na wyposażeniu firmy ma więc kilka nietypowych strojów: klowna, św. Mikołaja,
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta